Co od SETBALANCE.ORG můžete čekat?

SETBALANCE.ORG věnuji energii a čas proto, že věřím, že svět může být lepší místo, ale že se o to musí zasadit každý z nás. Najdete zde svobodný prostor, kde shromažďuji informace a zkušenosti, které jsem načerpala během své životní cesty. Nemyslím si, že mám patent na rozum, nebo že se nemohu mýlit. Tak, jako životy všech, tak i ten můj se skládá ze dvou pólů. Z pracovního a osobního života. 

Svět může být lepší místo. Není důvod, abyste se o to nepřičinili i vy.

Od chvíle, kdy jsem v 6 letech nastoupila do první třídy, jsem okolím nucena dělit svůj čas na soukromý a pracovní. Okolí mě nutí se rozhodnout, kolik času věnuji povinnostem (škola, práce) a kolik zábavě (koníčky, rodiny, přátelé, učení se nových věcí). Když jsem začala přemýšlet o svém budoucím povolání, moc jsem si neuměla představit, jak mám žít v harmonii a dodržovat rovnováhu:

běžně doporučovaná harmonie = spánek : relaxace : práce = 8h : 8h : 8h

Když je pracovní doba obvykle osmihodinová, znamenalo by to, že vše, co dělám mimo práci kromě spánku, musí být volný čas, relaxace. Já se však ve strkanici v MHD, na nákupech nebo ve frontě na úřadě necítím moc relaxovaná. Jak z toho tedy ven? Spát méně? Odběhnout si sem tam z práce a zařídit si nepříjemné věci v době, kdy mě někdo platí za jinou nepříjemnou věc?

Nejsem člověk, který by uměl podvádět, ani ve škole jsem nikdy nebyla schopná vytáhnout při písemce připravený tahák. Postupem času jsem zjistila, že jediný způsob, jak se nezbláznit a zůstat psychicky v pohodě, je dělat takovou práci, která mě baví a při které relaxuji. 

Pokud děláte to, v čem vidíte smysl, vaše práce se stává mnohem hodnotnější jak pro vás, tak pro vaše okolí.

Profesně jsem v tuto chvíli zakotvila v produktovém managementu, respektive na pozici product ownera ve vývoji webových aplikací. Začínala jsem v obchodě a marketingu cestovního ruchu a prakticky od základní školy, kdy jsem přišla v osmé třídě s kroužkem doučování matematiky a němčiny pro spolužáky, se věnuji výuce dětí a dospělých. Psaní beru jako relaxaci, ráda si jím třídím vlastní myšlenky. Tento web je toho ukázkou :-)

Najdete tu články k tématu OSOBNÍ ROZVOJ a SCRUM A AGILNÍ METODIKY. Obě tato témata jsou úzce propojená. Pokud se zajímáte o osobní rozvoj a motivaci, možná vás zaujme i téma agilních metodik, které přenáší osobní rozvoj na úroveň pracovních týmů.

Pokud vám něco říká pojem Montessori, s agilními metodikami úzce souvisí. Často se dokonce říká, že Marie Montessori a agilní myšlení dalo vznik Scrumu. 

Nejznámější rámec, který se dnes v oblasti agilních metodik prosazuje, je Scrum. Slibuje lepší výsledky, stonásobně vyšší produktivitu a svobodný prostor pro kreativitu. Ačkoli je v současnosti aplikován zejména na poli softwarového vývoje, není výjimkou, že je s úspěchem používán ve školství, ruční výrobě nebo ve výzkumných týmech. Scrum můžete zavést kdekoli, kde spolupracujete s ostatními lidmi na společném výsledku. Já aplikuji Scrum dokonce i na projekty, na kterých s nikým nespolupracuji. Jsem výkonnější, rychlejší a motivuje mě vědomí, že každý týden mám hotové něco, na co mohu být po právu pyšná. Navíc neplýtvám energií na zbytečném plánování, psaní To Do listů a strategií a jejich následné neustálé přepisování, když něco nejde podle plánu. 

Doufám, že Vás stránky projektu SETBALANCE budou bavit a že zde najdete pár zajímavých informací, které vám pomohou zlepšit váš život.

  • Facebook
  • Google+